(044) 593-24-38

16.06.2017 - Суд готовий надати Януковичу охорону в Україні

Оболонський райсуд Києва готовий забезпечити охорону для екс-президента Віктора Януковича в Україні, якщо його захист клопотатиме про це.

Про це заявив суддя Владислав Дев'ятко на підготовчому засіданні у справі про державну зраду Віктора Януковича 16 червня, відповідаючи на одне з клопотань захисту. 

Адвокат Віталій Сердюк повторно попросив суд викликати його клієнта у підготовче засідання, але суд відмовив, бо представник звинувачення заявив, що Януковича викликали належним чином, була публікація на сайті Оболонського райсуду Києва.

Колегія суддів вирішила не звертатися до суду Росії по міжнародну допомогу. 

Також захист просив залучити посвідчений переклад відповіді Інтерполу про те, що Янукович не перебуває в базах даних Інтерполу. Представник військової прокуратури Руслан Кравченко заявив, що "Янукович не заявлявся через Інтерпол". Суд відмовив адвокатам екс-президента у цьому клопотанні, "бо сторона обвинувачення не заперечувала". 

Потім захисник Ігор Федоренко закликав суд залучити постанову Печерського райсуду Києва від 24 квітня 2017 року, яка нібито підтверджувала статус Януковича як потерпілого через замах. "Ця постанова має значення для підтвердження поважності причин неявки у судове засідання", – пояснив захисник. 

Суддя зазначив, що захисники "не зверталися з клопотанням про забезпечення безпеки" Януковича для участі в засіданні українського суду.

"Якщо таке клопотання надійде, суд його задовольнить і надасть охорону…", – сказав Дев'ятко  і додав, що захист не звертався з цим ні до суду, ні до прокуратури.

Втім, суд задовольнив клопотання захисту – і залучив до справи постанову Печерського райсуду.

Згодом адвокат Федоренко сказав, що захист Януковича в Україні забезпечити неможливо, тому він переїхав до Росії, і єдиний спосіб його участі у судовому засіданні – дистанційно, через суд у Росії.Олена Рощенко, УП
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010