(044) 593-24-38

12.12.2017 - Інфляція випереджає прогнози: в НБУ пояснили, що відбувається з цінами в Україні

 

Інфляція в Україні більш істотно, ніж раніше вважалося, відхилиться від цільових показників до кінця року, вважають в Нацбанку

У листопаді 2017 року інфляція в Україні в річному вираженні (в порівнянні з листопадом 2016), сповільнилася з 14,6% до 13,6% – в той же час, в Національному банку України (НБУ) відзначають, що поточна динаміка зростання споживчих цін поки свідчить про те, що інфляція в Україні більш істотно відхилиться від цільових показників до кінця року. Про це йдеться в прес-релізі НБУ.

У Нацбанку відзначили, що істотно, ніж очікувалося, зросли ціни на продукти харчування з високим ступенем обробки, "відбиваючи вторинні ефекти від підвищення цін на відповідні сирі продукти".

"Зокрема, прискорилося зростання цін на м'ясні продукти і залишилися високими темпи зростання цін на молочні продукти", – відзначили в НБУ.

Крім того, в НБУ пояснили, що через ослаблення гривні щодо іноземних валют у жовтні-листопаді 2017 року незначно прискорилося зростання цін на непродовольчі товари, які переважно імпортуються (крім одягу та взуття) – зокрема, зростання показали ціни на такі групи товарів :

    лікарські засоби
    медичні товари
    побутова техніка
    меблі
    товари для підтримки чистоти і особистого догляду.

У той же час, як і в попередні місяці, сповільнюється зростання цін на одяг і взуття завдяки більш повільному відображенню в їхніх цінах динаміки зміни валютного курсу – як пояснили в НБУ, більшість продавців одягу і взуття здійснюють закупівлю товару за кілька місяців до початку сезону.

Зростання цін на сирі продовольчі товари в листопаді було нижче, ніж в жовтні, склавши 23,9% рік до року, втім, за повідомленням Нацбанку, цей показник також дещо перевищив прогноз.

Зокрема, вище, ніж очікувалося, були темпи зростання цін на молоко і м'ясо, незважаючи на їх очікуване уповільнення в порівнянні з попередніми місяцями. Ціни на овочі очікувано сповільнили зростання через розширення пропозиції пізнього врожаю, насамперед овочів борщового набору. Крім того, знизилися ціни на цукор на тлі низьких світових цін і значної пропозиції на внутрішньому ринку, а хороший урожай продовжував викликати падіння цін на гречку.

У свою чергу, зростання цін на фрукти прискорилося – перш за все через більш високі, ніж у 2016 році, ціни на цитрусові, пояснили в Нацбанку. Також збільшилися темпи зростання цін на яйця на тлі зростання зовнішнього попиту і розширення експортних можливостей для українських виробників продукції птахівництва.

У той же час, як відзначили в НБУ, тривало прискорення зростання цін на хліб і послуги автодорожнього пасажирського транспорту на тлі зростання їх собівартості.

Зростання цін на паливо, яке склало 17,7% рік до року, також виявилося вище, ніж було закладено в прогнозі Нацбанку. Регулятор пояснив це підвищенням цін на нафту і ослабленням гривні до євро – так, акцизи на паливо в Україні встановлено саме в євро.

Нагадаємо, раніше Національний банк України (НБУ) різко погіршив прогноз по інфляції. На думку аналітиків НБУ, зростанню інфляції сприяло активне відновлення споживчого попиту, різке підвищення пенсійних виплат і мінімальної заробітної плати, а також акцизів на тютюнові вироби. У зв'язку з цим інфляційні прогнози регулятора і були переглянуті.

У НБУ вважають, що зниження інфляції в 2018-2019 роках з поточного рівня буде обумовлено досить жорсткою монетарною політикою, ослабленням впливу різкого підвищення цін на продовольчі товари та помірною волатильністю обмінного курсу.


ukr.segodnya.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010