(044) 593-24-38

20.04.2018 - На українсько-польському кордоні зросла незаконна міграція

На кордоні України та Польщі минулого року зросла кількість спроб нелегально перетнути кордон.

Про це повідомили у Держприкордонслужбі України за підсумками зустрічі її голови Петра Цигикала з головним комендантом Прикордонної варти Польщі Томашем Прагою.

Цигикал та Прага вважають незаконну міграцію однією з основних загроз на спільному кордоні. Минулого року зафіксовано зростання на 18% кількості спроб порушення кордону нелегальними мігрантами.

Натомість знизилась активність незаконного переміщення сигарет, в цілому у 1,5 рази (2017 рік – 691 тис. пачок, 2016 рік – 1,035 млн.).

Також у ході зустрічі зауважувалося, що українсько-польський кордон залишається основним напрямком вивезення з України бурштину. Минулого року його було вилученого 412 кг, що майже в 1,5 рази більше ніж за попередній (287 кг).

Керівники прикордонних відомств підкреслили належний рівень взаємодії оперативних органів з питань протидії незаконному переправленню осіб та іншим видам протиправної діяльності І наголосили на важливості продовження тісної співпраці в цій сфері.


Європейська правда
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010