(044) 593-24-38

Наша мета:

1.Привернення уваги державних органів влади, органів управління господаруючих суб′єктів, громадських, комерційних та інших структур в Україні до діяльності громадської організації „Поділля”.

2. Надання практичної допомоги щодо захисту прав і законих інтересів громадян, вихідців з Подільського краю.

3. Сприяння відродження культурно-просвітницьких традицій і ремесел,
ролі Подільського регіону в соціально-економічному житті України.

4. Сприяння реалізації інтелектуального та творчого потенціалу своїх членів і талановитих громадян Подільського походження, підтримка важливих проектів, спрямованих на відродження Поділля.


5. Сприяння створенню умов для встановлення розвитку ділових та товариських контактів, взаємного спілкування громадян, вихідців з Поділля, поширення зв′язків із громадськістю, колективами підприємств, установ і організацій на території України.

6. Сприяння процесу духовного і культурного відродження Подільського регіону, шляхом безпосередньої участі у відбудові, реставрації та захисті пам′яток історії та культури.


7. Налагодження та зміцнення зв′язків з українцями, які проживають за межами України та об′єднання зусиль в розбудові Подільського краю.


8. Сприяння процесу в організації і проведені благодійних заходів.Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010